Podle velmi nedávné studie se zdá, že existuje přísada, které je třeba se vyhnout, abyste si mohli vychutnat výhody ovocného a zeleninového smoothie.
Volba smoothie se může ukázat jako praktický způsob, jak si vychutnat osvěžující a přitom výživný nápoj. Když už o tom mluvíme, existuje nová studie, která odhaluje, že přidání určité složky do našeho smoothie nebo smoothie může bránit vstřebávání několika antioxidantů v našem těle.
V tomto článku proto objevíme jak získat kvalitní smoothie, které uvolňuje vysoce antioxidační účinky a maximálně využít živiny obsažené v zeleninovém nápoji.
Studie Kalifornské univerzity v Davisu
Studie oKalifornská univerzita Davis ukázal, že existuje přísada, která se nedoporučuje zahrnout do smoothie. Podle studie se ve skutečnosti doporučuje dělat smoothie na bázi bobulí v kombinaci s jogurtem nebo naananas a vyhnout se banánům. Ptáme se sami sebe, jaký je důvod této volby. No, enzym polyfenoloxidáza (PPO)vede k jednomu snížení absorpce flavanolůvelmi zdravé pro činnost srdce, pokud jsou kombinovány s přísadami, které jsou na ně bohaté, jako jsou bobule nebo ananas.
Výzkum, publikovaný v časopise Jídlo a funkce Royal Society of Chemistry, testovali smoothies, aby vyhodnotili, jak hladiny polyfenoloxidázy, enzymu nacházejícího se v ovoci a zelenině, ovlivňují vstřebávání flavanolů přítomných v potravinách. Flavanoly jsou skupinou bioaktivních sloučenin, které prospívají zdraví srdce a mozku a přirozeně se vyskytují v jablkách, hruškách, borůvkách, ostružinách, hroznech a kakau, což jsou přísady běžně používané v ovocných nápojích a smoothies.
Vedení studie
Aby vědci pochopili, zda konzumace ovocných smoothies obsahujících PPO může také ovlivnit vstřebávání flavanolů, podali dva typy smoothies dvěma skupinám účastníků: jeden na bázi banánu, který má vysokou aktivitu PPO, a jeden na bázi bobulí, které má velmi nízkou aktivitu PPO.
Po požití koktejlu byli všichni účastníci požádáni, aby požili flavanolovou kapsli. Nakonec byly analyzovány vzorky krve a moči účastníků, aby se vyhodnotilo množství flavanolů přítomných v těle.
Tímto způsobem vědci pozorovali, že ti, kteří pili banánové smoothie, měli v těle O 84 % nižší hladiny flavanolů ve srovnání s druhou skupinou. „Byli jsme velmi překvapeni, když jsme viděli, jak rychle přidání jediného banánu snížilo hladinu flavanolů ve smoothie a hladinu flavanolů absorbovaných do těla,“ říká výzkumník Ottaviani, „to ukazuje, jak příprava jídla a kombinace mohou ovlivnit vstřebávání.“ potravinových sloučenin z potravin“.
Kolik flavanolů vzít
L‘United States Academy of Nutrition and Dietetics doporučeno konzumovat 400 až 600 miligramů flavanolů denně pro zdraví srdce a metabolismu. Aby toho dosáhli, vědci doporučují připravovat smoothies s použitím ovoce bohatého na flavanoly, jako jsou bobule, s dalšími přísadami, které mají také nízkou aktivitu PPO, jako je ananas, pomeranče, mango.
Pokud jde o banány, ty se ne vždy doporučují: jsou stále vynikajícím ovocem k jídlu nebo konzumaci ve smoothies, ale nedoporučuje se je kombinovat s potravinami bohatými na flavanoly, jako jsou bobule, hrozny a kakao.
The post Odšťavněný nebo smoothie, po kterém se netloustne? Rozhodně se této složce vyhněte appeared first on Poslední novinky v češtině dnes.