Vaječná tlačenka z Moravanky

před 8 roky 418
Vaječná tlačenka z Moravanky

Hotová vaječná tlačenka podaná na talíři5 vajec, 1 balení naložené zeleniny Moravanka, 200 gramů měkkého salámu (junior, šunkový, čistá šunka etc.), 200 ml majonézy, 1 želatina, menší konzerva sterilovaného hrášku, sůl, pepř

Vejce uvaříme natvrdo, ochladíme a oloupeme. Spolu se salámem je buď na hrubo nastrouháme, nebo rozmixujeme nebo nakrájíme na kostičky – při prvním experimentu s vaječnou tlačenkou je lepší krájet, pak případně můžeme vyzkoušet, jestli nám chutná i strouhaná verze. Připravené suroviny promícháme se zeleninou z Moravanky (větší kousky jako např. okurky pokrájíme), slitým hráškem a majonézou. Do malého hrnce dáme lák z naložené kyselé zeleniny (vodu z hrášku můžeme vypít nebo vylít) ohřejeme, rozmícháme v něm želatinu (neměla by vřít, jinak přestane fungovat), podle potřeb ještě přilijeme menší množství teplé vody – celkem i s lákem by to mělo být kolem 300 ml. Ochutnáme připravenou směs, podle potřeb osolíme nebo opepříme a rozmícháme v ní nachystanou želatinu. Tu nalijeme do připravené nádoby (pekáček, srnčí hřbet, forma na bábovku etc. – fantazii se meze nekladou) a necháme v lednici zatuhnout. Vaječná tlačenka se podává vychlazená s pečivem.

* místo Moravanky můžeme použít podobné výrobky s jiným názvem, jen pokud nás netrápí cukrovka, raději se vyhýbejme těm obsahujícím umělá sladidla – dávají směsi nepříjemnou pachuť. 

Kuchařka recepty Kuchařka recepty - Studené předkrmy Přečtěte celý článek