"Gigant" je trochu germknödel a trochu blboun. Není plněný povidly jako rakouskej bratránek ani ovocem, kterým se plní blbouni. Proč jsem ho plnil tvarohem? No protože jsem chtěl, jsem, jak se říká, tvarohovej. Místo máku s cukrem jsem ho sypal skořicovým cukrem. Co je ale důležitý a stále to hodně lidí nechápe: čím ty ducánky naplníš, to pak bude uvnitř, až je uvaříš 😉. A stejne funguje i ten posyp nebo přiliv, ju? Těsto: • 300 g hrubé mouky • 200 g polohrubé mouky • 25 g čerstvého droždí • 30 g cukru • 250 ml vlažného mléka • 1 vejce • 10 cl rumu • 5 g soli • 40 g másla Tvarohová náplň: • 2 tvarohy v kostce • 3 - 4 cukru krupice • 1 sáček vanilkového cukru • 2 žloutky (nebo jedno vejce) • 0,4 cl rumu • 0,4 cl smetany Vanilková omáčka: • 1 litr plnotučného mléka • 4 - 5 žloutků podle velikosti • 80 gramů cukru krupice • 50 g másla • 45 g kukuřičného škrobu (pro řidší konzistenci uber 5 - 15 g) • 8 - 10 cl rumu • 2 čl vanilkové pasty nebo jeden vanilkový lusk Moje kuchařky a merch koupíš tady: https://eshop.tehotnejkuchar.cz/

před 1 týden
76









