Penne all’arrabbiata po trentinsku

1 rok starý 69
Penne all’arrabbiata po trentinsku

Originální trentinské suroviny na recept michelinského šéfkuchaře Petera Brunela si můžete přivézt z dovolené, anebo se receptem inspirujte a vařte z toho, co máte po ruce.

Suroviny

voda minerální perlivá 300 ml

olivový olej extra panenský

použili jsme ten od Gardského jezera (Agraria)

konzervovaná rajčata loupaná 100 g

třešňová (Val di Gresta)

chilli paprička 2 ks

nakládané trentinské pálivé papričky („mostarda bastarda“)

penne 70 g

špaldové (Felicetti)

olivová pasta 5 g

s grappou

žampiony 2 ks

na tenké plátky

parmazán

ještě lépe tvrdý sýr Trentingrana, čerstvě nastrouhaný

Postup

1

Několik hodin dopředu očistěte mrkev, nakrájejte na tenká kolečka na mandolíně či ostrým nožem, nasypte do misky, zalijte perlivou či obyčejnou vodou a přidejte 1 g soli. Zakryjte a nechte máčet v chladničce, aby se mrkev zvlnila a zkřupavěla. Pak ji slijte, osušte čistou utěrkou a ochuťte solí a olivovým olejem.

2

Do rendlíku dejte vařit 500 ml vody na těstoviny. V hlubší pánvičce přiveďte k varu třešňová rajčátka z konzervy, přidejte papričky a vařte 10 minut. Pak rozmixujte dohladka tyčovým mixérem.

3

Mezitím vroucí vodu na těstoviny osolte 2 g soli. Vsypte těstoviny a uvařte je al dente podle návodu na obalu. Sceďte je a vraťte do rendlíku. Přidejte trochu olivového oleje a rozmixovaná rajčátka s papričkou. Opatrně promíchejte, přesuňte na talíř, přidejte nočky vytvarované z olivové pasty s grappou, marinovanou mrkev a plátky žampionů. Doplňte sýrem podle chuti. 

Tento recept najdete v magazínu Apetit 2021/8 spolu s mnoha dalšími recepty

Autor: redakce Apetitu

Apetit 2021/8

Apetit magazín

10 oblíbených pochoutek, které vznikly omylem

10 oblíbených pochoutek, které vznikly omylem

Věděli jste, že spoustu celosvětově oblíbených pochoutek vzniklo omylem? Stojí za nimi čirá náhoda, nedostatek surovin nebo nějaký ten přešlap v kuchyni. Pojďte spolu s námi odhalit, jak vznikl nanuk, chipsy nebo třeba italské tiramisu...

Vychutnejte si pětici českých zrajících sýrů

Vychutnejte si pětici českých zrajících sýrů

Na své si nyní přijdou všichni milovníci sýrů s výrazným odérem a ušlechtilou plísní. Vychutnejte si romadur, olomoucké tvarůžky nebo jihočeskou nivu a dopřejte si výraznou sýrovou chuť v lahodných pokrmech. ...

Apetitonline Apetitonline - Bezmasá jídla Zdroj