Španělská bramborová tortilla de patatas

před 2 roky 69
Španělská bramborová tortilla de patatas

Tortilla není jen mexická placka z mouky a vody. Tortilla de patatas je španělská národní specialita a jde o takovou zvláštní omeletu z vajec, brambor a cibule. Není zvláštní ani tak ingrediencemi, jako spíš způsobem přípravy – výsledkem je totiž báječně chutná a krémová tortilla.

Ingredience

  • 1 kg brambor
  • 10 vajec
  • 3 cibule
  • Rostlinný olej
  • Parmazán (nemusí být)

Příprava

Brambory oloupeme a nakrájíme na plátky tlusté asi 3 mm. Cibuli oloupeme a nakrájíme na půlkolečka.

V hlubší pánvi rozehřejeme větší množství oleje a na středním plameni na něm začneme opékat cibuli. Chceme, aby zkaramelizovala, takže to chce trpělivost a opravdu střední či nižší teplotu.

Po několika minutách přidáme brambory a společně opékáme. Brambory i cibule by měly být víceméně ponořené v oleji. Takto společně opékáme klidně dvacet minut, dokud nezačnou být brmabory s cibulí lehce nazlátlé.

Mezitím si vě větší míse vyšleháme vejce, osolíme je a opepříme. Následně do nich děrovanou sběračkou přendáme brambory s cibulí. Chceme, aby většina oleje zůstala v pánvi.

Směs promícháme a necháme čtvrt hodiny odpočívat.

Z pánve slijeme většinu oleje a pak tam přelijeme bramborovou směs. Tortilla by měla být asi 5 cm vysoká, tkaže pokud máme směsi moc, můžeme udělat tortilly dvě – to záleží na tom, jakou velikost pánve používáte. Jestliže používáme sýr, dáme do pánve jen část směsi, zasypeme strouhaným sýrem a přikryjeme zbylou částí bramborové směsi.

Tortillu asi pět minut opékáme na středním plameni, pak ji pomocí talíře otočíme.

Dopékáme dalších pět minut. Nakrájíme a servírujeme.

 Autor: www.receptynakazdyden.cz
Receptynakazdyden Receptynakazdyden - Hlavní jídla recepty Přečtěte celý článek