Slaný karamel

před 9 měsíce 46
Slaný karamel

doba přípravy: 15 minut

náročnost: 1

počet porcí: ke sdílení

Suroviny:

  • 200 g krupicového cukru
  • 150 ml smetany ke šlehání (alespoň 33 %)
  • 140 g másla
  • kvalitní mořská sůl – já jsem použil solný květ s příchutí ibišku od www.naturalmallorca.cz

Postup:

  1. Cukr nasypte do hrnce s tlustějším dnem a na mírném stupni připravte tmavý karamel. Cukr nechte rozpouštět pomalu a vůbec nemíchejte. Jestli se vám zdá, že se cukr začíná po stranách pálit, můžete hrncem lehce ve vzduchu otáčet aby se tekutá část dostala všude.
  2. Do zcela rozpuštěného karamelu přidejte na kostky nakrájené máslo a hned začněte míchat. Máslo dobře zapracujte do karamelu a poté přilijte smetanu. Nebojte se, když po zalití karamel ztuhne. Za stálého míchání se postupně znovu začne rozpouštět a nakonec krásně zkrémovatí.
  3. Hotový karamel z plotny odstavte a přisypte sůl dle chutě. Je dobré použít opravdu kvalitní sůl. Obyčejná stolní sůl s jodem by výslednou chuť znehodnotila.
  4. Nakonec karamel promixujte tyčovým mixérem aby získal krásně sametovou texturu.

Dobrou chuť!


TIP: Dalších více jak 100 nových receptů najdete v mé kuchařce!

Dobrou chuť!


Pokud také milujete vaření, můžete obdarovat sebe nebo někoho blízkého něčím ode mne. Mrkněte na novou kuchařku, kde naleznete přes 100 skvělých receptů na téměř 400 stránkách. Vhod Vám v kuchyni přijde lněná zástěra ve třech barevných kombinacích, sada utěrekubrusběhoun nebo dřevěná prkénka. Já tyto všechny věci, které jsem sám navrhl v kuchyni denně používám, tak věřím, že se Vám s nimi bude skvěle vařit i Vám! Připravil jsem pro Vás i různé zvýhodněné sety. 

Dne  24. 9. 202324. 9. 2023 Written by Matěj

Navigace pro příspěvek

Berky Přečtěte celý článek