Zahřejte se polévkou: desítky receptů, které vás pohladí po duši

před 2 roky 278
Zahřejte se polévkou: desítky receptů, které vás pohladí po duši

 desítky receptů, které vás pohladí po duši

Horké polévky jsou jedním z nejlepších způsobů, jak se v chladných zimních dnech zahřát a zasytit. Ať už jde o silný vývar, zeleninové krémy, nebo jakékoliv jiné polévky, které máte v rodině nejraději, v chladném dni kouřící talíř jen málokdo odmítne. Aby vám nedošla inspirace, přinášíme vám spoustu tipů na polévky tradiční, ale i ty s nádechem exotiky. Dáte si hrstkovou, krémovou nebo vývar?

Silný vývar

Drůbeží, hovězí, husí, s nudlemi či játrovými knedlíčky, zkrátka jakýkoliv jen máte rádi. Dobrý, dlouze tažený vývar nikdy nezklame, a to jak svou chutí, tak zdravotním přínosem. Nejlepší je pořádně horký, aby se z něj kouřilo. Co může zahřát víc?

Drůbeží vývar – základní recept

Drůbeží vývar – základní recept

Více

Tradiční české polévky

Máte-li rádi tradici, zahřejte se poctivými českými polévkami, jako je třeba:

Zahřejte se tradičními českými polévkami

Zahřejte se tradičními českými polévkami

Více

Zeleninové krémy

Krémové polévky jsou v poslední době velmi oblíbené, a to i u některých dětí, do kterých byste normálně vařenou brokolici, špenát nebo třeba dýni nedostali. Krémové zeleninové polévky lze připravit z mnoha druhů zeleniny, záleží v podstatě na vás, co máte rádi. Inspirujte se našimi tipy a vyzkoušejte:

Batátový krém

Polévky k nakousnutí

Máte naopak rádi, když je v polévce do čeho si kousnout? Uvařte si tu plnou kousků zeleniny a třeba i masa. Větší množství ingrediencí dodá polévce silnou chuť a pořádně zasytí. Pochutnejte si na:

Minestrone s kroupami a uzenou paprikou

Minestrone s kroupami a uzenou paprikou

Více

Exotické polévky

Nechte se inspirovat zahraniční kuchyní a připravte si polévky inspirované Asií či Mexikem. Obsahují koření tradiční pro tyto země jako je například kurkuma a chilli, zahřejí o to víc!

Apetitonline Apetitonline - Polévky Přečtěte celý článek